04.07.2013

Уряд здав ЄС національні виноробні інтереси - INTV (04.07.2013, 12:28)

Українські виробники мають повне міжнародне право використовувати на внутрішньому ринку такі відомі найменування алкогольних напоїв. Про це під час публічних дебатів на тему «Економічні наслідки підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: для бізнесу» зазначив перший заступник генерального директора української корпорації по виноградарству та виноробної промисловості «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.

За його словами, «Укрвинпром» підписав 2 меморандуми з центральними органами виконавчої влади, які були відповідальні за офіційні результати по проведенню міжнародних переговорів з цієї тематики. Підписався і міністр аграрної політики, і міністр економіки.

«Ми зробили ще більше. Ми на міжгалузевому, міждержавному рівні провели переговори, і підписали протокол узгоджений, з печатками, юридично так, як і потрібно, в якому навіть і бізнес - спостерігачі Ради ЄС, в якому зазначили також позиції, які підходять і для однієї і інших галузей. А саме - української і європейської. І, в якому зокрема, прошу звернути увагу, що чітко зазначили, що українські виробники мають повне міжнародне право використовувати на внутрішньому ринку такі відомі найменування, як коньяк, шампанське, портвейн, малага, марсала, тощо не кажучи про кагор в межах міжнародного права», - додав Кучеренко.

В той-же час, за свідченням Володимира Кучеренко, після втручання у процес деяких наших політиків все далі почало розвиватись по якомусь поганому для України сценарію. Перш за все він звернувся до всіх учасників круглого столу з одним проханням – без ейфорії, тверезо оцінити можливості тієї угоди, текст якої вже був анонсований, і які статі в ній значаться.

«Буду говорити суто фактами стосовно виноградно-виноробною галузі, яку я тут представляю. На сьогодні в тексті угоди ми бачимо зовсім інші положення взагалі, які є суто суперечливі тим, які були досягнуті представниками як міжгалузевого обговорення, так і між державами. Не кажучи, про будь які компенсації, субсидії чи будь які там тренінги. Ми говорили про захист бізнес-інтересів. Чиїх бізнес-інтересів?», - відзначив керівник корпорації «Укрвинпром».

Він також навів елементарний приклад. Всі ми являємось споживачами, і коли заходимо в магазин звертаємо увагу, а що ж там на полках значиться?

«Я кажу по своїй галузі. І з нами, наприклад, - вірменський коньяк всі ви бачите, поряд з українським. Так ось, власником компанії Єреванський коньячний завод є велика французька корпорація Pernod Ricard. Французи до цього часу не відмовились від того, щоб постачати на наш ринок продукцію під назвою коньяк, чи то вірменський, так само, як і грузини, так само і Молдова, яка вже взяла на себе забов’язання, та написала маленькими буквами дівин, а великими пише – «Молдавський коньяк»», - сказав Кучеренко.

В той же час він акцентував увагу на тому, що рано чи пізно вибір буде зроблено, - чи йдемо ми в Митний союз, чи приймемо рішення, і йдемо у Європейський союз. Але перш за все ми маємо відстоювати наші українські позиції, які є підтверджені міжнародним правом.

Ми входимо в Світову організацію торгівлі, і згідно будь яких положень ТРІПС маємо на це повне міжнародне право. (Рада ТРІПС здійснює нагляд за функціонуванням Угоди про торгівельні аспекти прав інтелектуальної власності (яка іменується «Угода ТРІПС». Ці Ради виконують функції, покладені на них відповідними угодами та Генеральною радою. Вони встановлюють свої відповідні регламенти, які підлягають затвердженню Генеральною радою. Членство в цих Радах відкрито для представників усіх Членів СОТ. Для виконання своїх функцій ці Ради скликають свої засідання у міру необхідності – прим. автора).

«Коли проводяться міждержавні переговори з тими ж представниками Шампані, з представниками Коньяка, які підписали з поставок печатки під узгодженим протоколом, а завжди у всіх країнах світу саме позиція виробників є першою, а не політична позиція для будь-якої країни – ви погодитесь. Як виробник каже, що потрібно – уряд це приймає. Якщо європейський виробник каже також нашим урядовцям – зрозуміло. Так ось, нещодавно ми вперше за історію країн СНД в штаб – квартирі міжурядової міжнародної організації вина провели презентацію - дегустацію. Під час цієї презентації – дегустації, можете себе уявити, були представники Шампані, Коньяка, будь які світові експерти – з Нової Зеландії, США, не кажучи вже про країни Євросоюзу. Ні в кого з них не виникло запитання, а чому ми представляємо коньяк України? А чому представлений портвейн Масандра, який зараз в Сеулі взяв велику золоту медаль, обійшов всі португальські портвейни. Не виникло у португальців запитання, яке маєте право?» - підкреслив керівник української виноробної галузі.

Він зазначив, що для нього залишається загадкою, хто сьогодні одним розчерком пера зробив не конкурентноздатним національного виробника.

«Чому ми погоджуємось, або іноземці погоджуються з нами, європейці кажуть – ви маєте право, а наші певні люди, які за це відповідають, здають національні інтереси.

Ось чому треба задавати запитання, а не будувати політичні амбіції. Політикою у нас всі займаються, - кому завгодно, але не забувайте, що держава починається з економіки, і з того, що ми будемо виробляти. Давайте відстоювати своє українське, і свій ринок, і свої права. Бо ми дійсно маємо ті права які хочуть нам чогось, щоб ми їх забули, навіть в межах міжнародних прав», - зазначив перший заступник генерального директора української корпорації по виноградарству та виноробної промисловості «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.

Владислав Кордік

INTV

2019
ГРУДЕНЬ
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Вкажіть діапазон