14.03.2019

Українські винороби продовжують пошук нових назв для своєї продукції

Українські виробники виноградно-виноробної продукції спільно з Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство аграрної політики та продовольства України й Українською корпорацією по виноградарству та виноробній промисловості «Укрвинпром» за підтримки проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» провели робочу зустріч з метою подальшого просування у сфері перейменування української виноробної продукції із назвами, захищеними в ЄС як географічні найменування, після закінчення перехідного періоду відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Усі Сторони визнають, що, згідно з Угодою про асоціацію, Україна має право використовувати деякі географічні зазначення Європейського Союзу для позначення та презентації визначених подібних продуктів, що походять з України, протягом перехідного періоду, який для виноробної продукції закінчується 01.01.2026 року.

Це стосується, зокрема, таких найменувань виноробної продукції, як шампанське, коньяк, портвейн, мадера, херес тощо, перелічених у ст. 208 п. 3 Угоди про асоціацію.

З іншого боку, Сторони погоджуються, що під час перехідного періоду посиленої уваги потребує наближення українського законодавства до права ЄС та контроль за виробництвом автентичної української виноробної продукції, зокрема тої, яка зараз носить назву «коньяк України».

Останнє питання безпосередньо пов'язане з виконанням «Правил виробництва коньяків України» щодо обов'язкового використання зростаючої частки вітчизняного винного дистиляту при виробництві ординарних «коньяків України».

Відповідно до взятих на себе зобов'язань, проект ЄС надаватиме Україні підтримку, зокрема, в ідентифікації та реєстрації (як в Україні, так і у ЄС) нових географічних зазначень кількох українських продуктів та сприяння в ребрендингу «чутливих» продуктів.

Цей процес триває, і всі сторони усвідомлюють, що остаточне рішення щодо нових найменувань для «чутливих» продуктів, зокрема, для «коньяку України», повинно бути виваженим та стати результатом широких консультацій української влади з національними виробниками.

2020
ЛЮТИЙ
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Вкажіть діапазон