12.12.2018

Новий Податковий кодекс України суперечить європейському законодавству

Про це повідомили в корпорації «Укрвинпром» з посиланням на Європейський комітет виробників вин.

Прийнятий Закон № 2628-VIII суперечить Регламенту Ради (ЄС) про загальні принципи організації сільськогосподарських ринків і специфічні положення для деяких сільськогосподарських продуктів (Єдиний регламент Організації «Спільного ринку»). Зокрема, йдеться про використання сировини для виготовлення вин і коньяків України. Зі вступом в дію цього Закону українським виноробам дозволяється застосовувати сировину неукраїнського походження без будь-яких обмежень щодо часток їх використання у виробництві. Водночас в Регламенті Ради (ЄС) №491/2009 говориться, що для виробництва товарів, в назві яких є «географічне зазначення», не менше 85% винограду повинні походити виключно з цієї географічної зони.

«Європейський комітет виробників вин на прохання корпорації «Укрвинпром» надав роз’яснення щодо невідповідності новоприйнятого Закону вимогам європейських регламентів у виноградно-виноробній галузі. Це свідчить про те, що вектор гармонізації українського законодавства до європейського лише номінальний – як і обіцяний лобізм інтересів української виноградно-виноробної галузі», - зазначає Володимир Кучеренко, Генеральний директор корпорації «Укрвинпром».

В «Укрвинпромі» підкреслюють важливість введення обов`язкового використання вітчизняної сировини при виготовленні вин та коньяків України: «Лише так вдасться зберегти автентичний вітчизняний продукт. А продукт, виготовлений на 100% з імпортної сировини невідомої якості, вводить в оману його споживачів», – підкреслює Володимир Кучеренко.

За його словами, «Укрвинпром» та виробники виноградно-виноробної продукції вже звернулися до Президента України з проханням підтримати виробників і надати розпорядження для упорядкування законодавства відповідно до європейського задля збереження української виноградно-виноробної галузі.

Довідково

Європейський комітет виробників вин (CEEV) представляє виноробну промисловість та торгівлю в Європейському Союзі, у Швейцарії та Україні. Комітет об'єднує 26 національних організації з 18 країн. До складу комітету входять більш ніж 7000 компаній, які виробляють і продають переважну більшість якісних європейських вин з географічним зазначенням і без них. Українська корпорація по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром» - єдиний представник України в Європейському комітеті виробників вина.

2020
СІЧЕНЬ
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Вкажіть діапазон