18.05.2017

Санкції проти кримських виноробів не вплинуть на роботу українських виноробів

Санкції щодо державних кримських агрокомпаній, виноробних господарств і заводів, що вводяться Указом Президента України № 133 від 15 травня, практично не вплинуть на роботу виноробів материкової України. Згідно з Указом, санкції введені на 1 рік і передбачають блокування активів, тимчасове обмеження права людини користуватися належним йому майном; обмеження торгових операцій; запобігання виведення капіталів за межі України; зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань; анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів; заборона здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб - резидентів іноземної держави.

Так, відповідно до Указу, вводяться санкції проти перереєстрованих відповідно до російського законодавства агро- і виноробних держпідприємств в Криму, зокрема - Національного інституту виноградарства і виноробства «Магарач».

Втім така ситуація може спонукати розвиток науково-дослідної роботи у галузі виноробства на материковій Україні.

Оскільки після того, як Україна тимчасово залишився без Криму, виноградно-виноробна галузь, по суті, втратили основне наукове забезпечення. Адже в Криму залишився Інститут виноградарства і виноробства «Магарач», який був потужним науково-дослідним центром для всієї галузі. Тож корпорація «Укрвинпром» за сприяння НААН та кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Національного університету харчових технологій створила Науковий центр «Український інститут вина», який увійшов до складу відділення економіки і продовольства НААН. Попри функціонування на материковій частині нашої країни Інституту виноградарства і виноробства ім. В. Таїрова, він не в силах виконувати всі завдання, які стояли перед науковим центром «Магарач». Український інститут вина якраз і покликаний вирішувати ці науково-дослідні завдання, пов'язані з виноробством.

Варто зауважити, кримські винороби, які хотіли продовжувати роботу на українському ринку мали час та можливості перереєструватись в Україні, що деякі з них успішно зробили. На сьогодні значна кількість кримських торгових марок перереєстровані і випускають товари на материковій Україні на потужностях українських підприємств.

Що стосується співпраці між виноробами материкової України та Криму, то вона триває, адже це, передусім, людські стосунки. Тому вони спілкуються, обмінюються прогнозами, яким буде врожай, яка цукристість, як перезимовували виноградники. Тим паче, співпраця триває ще з далеких років і однією забороною не можна все перекреслити. Виноградарство і виноробство – завжди поза політикою.

2018
ЛЮТИЙ
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Вкажіть діапазон