08.07.2017

Законопроект про введення електронної автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів вимагає значних доопрацювань

Законопроект про введення електронної автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів вимагає значних доопрацювань, - відзначають в Корпорації Укрвинпром Володимир Кучеренко, генеральний директор Української корпорації по виноградарству і виноробній промисловості "Укрвинпром"

Якщо говорити конкретно, то щодо марок акцизного податку визначено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також ті, які імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

На сьогоднішній день в Податковому кодексі України та в представленому проекті підміняються поняття «маркування» алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Поняття позначення марками акцизного податку замінено поняттям «маркування» і таким чином маркування нівелюється і зводиться лише до наявності акцизної марки, а це не коректно.

Не можна підміняти поняття «маркування», як процесу наклеювання акцизної марки і «маркування», як затверджену чинним законодавством і нормативними документами процедуру виробництва алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

З огляду на зазначене, в проекті необхідно чітко відрізнити позначення марками акцизного податку від маркування продукції взагалі.

Крім того, деякі з пунктів законопроекту суперечать пункту 24 Постанови Кабінету Міністрів України № 1251 де визначено, що «Алкогольні напої та тютюнові вироби вітчизняного виробництва, позначені вітчизняними марками встановленого зразка, не можуть бути реалізовані підприємствами-виробниками на експорт та магазинам безмитної торгівлі». У той же час законопроектом визначається, що наявність нанесеної в установленому порядку маркування встановленого зразка на пляшці напою і пачці тютюнового виробу є однією з умов для вивезення таких товарів за межі території України.

Для таких товарів як столове вино, акциз на який становить 0,01 копійка, факт наклеювання акцизної марки є лише формальним, тому введення законопроекту спростить цей процес. Крім того, в майбутньому це може дозволити скасувати як такий акциз на столове вино, як у багатьох країнах Європейського Союзу.

2018
ЛЮТИЙ
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Вкажіть діапазон