15.08.2016

Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України підтримує аграрний сектор економіки

Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України шляхом надання інформаційно-консультативного супроводу з питань оцінки, обліку, звітності та оподаткування, залучення інвестицій та науково-методичній роботі підтримує виноградно-виноробну галузь України. Це вдається втілити в життя завдяки Меморандуму про співробітництво та координацію дій між Українською корпорацією по виноградарству та виноробній промисловості «Укрвинпром» та Федерацією аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України, Міжнародним інститутом аудиту DFK, Інститутом обліку і фінансів НААН, Всеукраїнським інститутом права. На сьогоднішній день Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України об’єднує понад 1 600 науковців і практиків з бухгалтерського обліку, фінансів, аудиту і визнана на національному та міжнародному рівнях (з 2005 року Федерація є членом Євразійської Ради Сертифікованих Бухгалтерів і Аудиторів (ЄРСБА). Метою діяльності Федерації є підвищення статусу професій бухгалтера та фінансиста в галузях АПК.

Федерація має територіальні відділення в областях України. Через них забезпечується методичний облік фінансів, оцінки звітності та аудиту в галузях АПК, координація наукових досліджень з проблем бухгалтерського обліку, оцінки, фінансів, звітності та аудиту, комп’ютеризації облікових робіт, сприяння впровадженню в практику результатів наукових досліджень, підготовка та перепідготовка кадрів, створення в аграрних регіонах інформаційно-довідкової мережі з питань обліку, фінансів, організація співпраці з вітчизняними та закордонними об’єднаннями фінансистів, бухгалтерів і аудиторів, міжнародними проектами та ін.

В досягненні поставленої мети Федерація співпрацює з комітетами Верховної Ради України та урядовими структурами.

Представники Федерації входять до Громадської ради при Державній фіскальній службі України, Громадської ради при Мінагрополітики України, Методологічної ради з бухгалтерського обліку Мінфіну України, Методичної ради з питань бухгалтерського обліку при Мінагрополітики України.

Виконання поставлених завдань Федерація реалізує через науково-методичну діяльність, навчання та сприяння розвитку аграрного бізнесу.

Для цього Федерацією у 2008 році створено науково-навчальний центр «Інститут обліку і фінансів», який з 2011 року входить до системи наукової координації Національної академії аграрних наук України (НААН), з 2004 року випускається журнал «Облік і фінанси», засновано видавництво «Облік і фінанси АПК» та діє регіональна інформаційно-консалтингова інфраструктура.

З метою вирішення завдань з розвитку професійної освіти при Федерації створено науково-навчальний центр «Інститут обліку і фінансів». Інститут здійснює навчання та проводить курси по підвищенню кваліфікації за програмами професійної сертифікації:

- програма сертифікації професійних бухгалтерів АПВ (САРА);

- програма сертифікації бухгалтерів бюджетних установ (CAPS);

- програма підготовки Асоціації Присяжних Дипломованих бухгалтерів (DipIFR АССА).

Програма по підвищенню кваліфікації бухгалтерів-аграріїв (САРА) є першим національним продуктом з підвищення кваліфікації бухгалтерів за міжнародними вимогами. На сьогодні за програмою САРА проходить навчання більше 1000 бухгалтерів агропромислових підприємств з різних регіонів України. 474 з них, за результатами успішного незалежного тестування, отримали сертифікат САРА – Certified Agribusiness Professional Accountant.

Програма CAPS є першою спеціалізованою програмою підвищення кваліфікації та сертифікації бухгалтерів бюджетних установ (організацій), яка розроблена фахівцями Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України та впроваджена в 2008 році. За програмою CAPS успішно пройшли незалежне тестування та отримали сертифікати 300 бухгалтерів з усіх областей України.

З метою забезпечення інформаційної підтримки та консультаційного обслуговування аграрного бізнесу, при Федерації створений і діє бухгалтерський портал http://www.faaf.org.ua. На базі порталу функціонує Консультаційний центр, де користувачі в інтерактивному режимі мають можливість задавати запитання та отримувати відповіді з поточних проблем їх повсякденної роботи. На Форумі порталу спеціалісти діляться досвідом та практичними навиками у вирішенні професійних дискусійних питань.

2019
ТРАВЕНЬ
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Вкажіть діапазон