24.02.2016

На Першому національному виноробному форумі виробники закликали владу врятувати галузь

«Ми, виноградарі та винороби, усвідомлюючи складність часів, які переживає Україна, звертаємося до керівництва держави з вимогою: дайте нам нормально працювати і розвивати економіку незалежної України», - таким закликом закінчується Звернення учасників Першого національного виноробного форуму до Президента, Голови Верховної Ради і Прем'єр-міністру України. Учасники форуму впевнені, що від ефективності заходів, які найближчим часом зробить держава з виведення виноробної галузі з кризи, залежить взагалі існування виноробства в Україні.

Передумовою для проведення такого форуму стало загострення проблем, які щодня перешкоджають виробникам виноградно-виноробної продукції, причини яких криються у відсутності державної підтримки та неврегульованості проблем галузі на законодавчому рівні. Це істотно впливає на зниження інвестиційної привабливості держави.

Учасники обговорили конкурентоспроможність виноградно-виноробної галузі України в нових економічних умовах, стан, перешкоди і перспективи в мікро-, середньому та на великих виноробних підприємствах галузі, експортний потенціал і конкурентоспроможність вітчизняної виноробної продукції на світовому ринку.

«Виноградно-виноробна галузь є показником цивілізованості країни, ідентифікатором розвитку та складовою її іміджу. В Україні виноградарство та виноробство перебувають у катастрофічному стані через небажання та неспроможність держави розвивати ці галузі. Попри те, що Україна має виробничий та ресурний потенціал для розвитку виноградарства, ця галузь зависла над прірвою і тільки від наших узгоджених дій залежить її майбутнє. Кажуть: «Якщо ти хочеш жити в країні, яка щось виробляє – потрібно купувати те, що виробляє твоя країна». Тільки так повинен виявлятись патріотизм та лояльність до українських виробників виноградно-виноробної продукції», - зазначив генеральний директор Української корпорації по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.

За словами Геннадія Чижикова, президента ТПП України, проблем, які турбують виноробів дуже багато. «Україна має дуже великий потенціал у розвитку виноробства. Одна з найболючіших проблем, яка хвилює галузь - це скасування ліцензії на оптово-роздрібну торгівлю винопродукції виробникам, які використовують власно вирощену сировину. Сьогодні державні ліцензії на виробництво мають 128 підприємств, а на оптову торгівлю з них тільки 88 підприємств. Ця цифра вражає, адже наші винороби просто не можуть собі це дозволити», - зазначив Геннадій Чижиков.

Перший національний виноробний форум організовано Торгово-промисловою палатою України, корпорацією «Укрвинпром» і медіа-групою «Українська правда» за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України. Генеральними партнерами заходу виступили компанія «Сингента» та Плосківський завод мінеральних вод.

2019
ГРУДЕНЬ
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Вкажіть діапазон