16.12.2015

Укрвинпром визнано частиною європейської виноробної галузі

Українську корпорацію по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром» визнано частиною європейської виноробної галузі. Про це йдеться у зверненні Європейського комітету виробників вина до Прем`єр-міністра України Арсенія Яценюка. Генеральний секретар Європейського комітету виробників вина Ігнасіо Санчес Рекарте звернувся до Прем`єр-міністра України Арсенія Яценюка, Міністра фінансів Наталії Яресько та Голови державної фіскальної служби України Романа Насірова щодо наслідків стрімкого підвищення акцизних податків на вино в Україні. Зокрема, проектом Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» пропонується підвищити акцизний податок на 500% на тихі вина, на 50% на ігристі, кріплені та ароматизовані вина, а також на коньяк – на 135,26%.

У відповідь на звернення Укрвинпром до Європейського комітету виробників вина щодо нової акцизної політики в Україні, Ігнасіо Санчес Рекарте закликав український уряд до конструктивного діалогу щодо акцизних податків на вино у проекті нового Податкового кодексу з корпорацією по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром», яка є членом Європейського комітету виробників вина.

«Ми вважаємо, що запропоноване збільшення акцизів на вино є непропорційним і не сприятиме поставленій меті. Якщо цей законопроект буде прийнятий, він може завдати збитків виноградно-виноробній галузі сільського господарства. Особливо це може відобразитися в регіонах, де цей сектор є бюджетоутворюючим. Потрібно визнати, що українське вино є одним з основних активів для розвитку сільського господарства України та стабільним осередком зайнятості населення», - зазначив Ігнасіо Санчес Рекарте.

За його словами, цей законопроект паралельно зміцнюючи економіку, не генеруватиме більше доходів. Адже, можуть знизитися як об`єми виробництва, так і обсяги торгівлі вином (дистриб`юція, HoReCa…), що вплине на українську економіку.

Нагадаємо, Мінфіном було оприлюднено так званий «Компромісний Податковий кодекс», в якому були враховані всі зауваження до попереднього варіанту документу. Втім, змін до ставок акцизних податків внесено не було. Окрім того, корпорація «Укрвинпром» надіслала лист-звернення із зазначеного приводу до Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка. Також спільно з іншими професійними асоціаціями було проведено прес-конференцію «Убивчий акциз» щодо наслідків реалізації проекту нового Податкового кодексу та надіслано звернення до голів фракцій Верховної Ради України задля запобігання знищенню виноградно-виноробної галузі.

Європейський комітет виробників вина представляє виноробні компанії та експортерів в Європейському Союзі, в Швейцарії та Україні. Комітет об'єднує 26 національних організацій з 18 країн. Більш ніж 7000 компаній, головним чином малих і середніх підприємств, які входять до складу, виробляють і продають переважну більшість якісних європейських вин, з та без географічних зазначень, і експортують понад 90% європейських вин.

2019
ГРУДЕНЬ
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Вкажіть діапазон