03.12.2015

В Ісландії алкоголь стане молочним продуктом

На острові в Північній Атлантиці почнуть «гнати» етиловий спирт з відходів переробки молока Компанія, що випускає ісландські лікер Björk і шнапс Birkir використовує привозний етиловий спирт. Можливо, в найближчому майбутньому відомі не тільки на місцевому ринку, але також у США і Данії, алкогольні напої стануть 100% ісландські, повідомляє Інтернет-версія видання Iceland Magazine.

Місцева компанія MS, що випускає молочні продукти, вивчає можливість використання свого побічного продукту - сироватки - в якості сировини для виробництва етилового спирту. Власне, в тому, що конкретно будуть виробляти з продуктів переробки молока ісландці вже, схоже, визначилися. Залишилося вирішити, як використовувати отриманий етиловий спирт. Бьйорн Гуннарссон, глава відділу досліджень і розвитку компанії MS, розповів в інтерв'ю місцевому новинному порталу Visir.is, що його роботодавець зараз вибирає між трьома основними способами утилізації етанолу. По-перше, з нього можна виробляти паливо. По-друге - технічний спирт, третє- алкогольні напої.

Перший спосіб використання спирту - найменш вигідний, третій - навпаки, самий дохідний. Компанія Foss, яка виготоваляє Björk і Birkir, зараз вивчає перспективи використання виробленого земляками спирту для виробництва своїх «фірмових» напоїв. Поки їх роблять на острові з місцевої води з використанням місцевих же ароматизаторів, отриманих з ісландської берези, але - з привезеного спирту. Якщо його замінить «молочний» етанол, лікер Björk і шнапс Birkir стануть «100% ісландскими» продуктами.

У Бьйорн Гуннарссона готова ідея для просування напоїв на ринку: «Ви зможете розповідати правдиву історію про те, що алкоголь виробляють із сироватки, що вона - вторинний продукт, який досі застосовували лише частково, але тепер його використовують більш повно». Таким чином, завдяки впровадженню відходів переробки молока в технологічний ланцюжок алкогольного виробництва, лікер Björk і шнапс Birkir стануть не тільки повністю исландскими напоями, але і зможуть виступати прикладами дбайливого та екологічно відповідального використання ресурсів.

alcoexpert

2020
ЛЮТИЙ
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Вкажіть діапазон