01.12.2015

Виноробство в Чилі загрожує зміна клімату

Виноградники Центрального Чилі розташувалися між Тихим океаном з одного боку і засніженими хребтами Анд з іншого. Протягом 450 років це місце було раєм для виноробів. Але корективи в багатовікову традицію внесла зміна клімату. Тепер погода тут стає більш сухою і жаркою. Для багатьох сортів винограду це згубно.

Хуліо Бастіас, головний енолог виноробні:

«Ми не знаємо, скільки років чи десятиліть ми зможемо вирощувати тут різні сорти. Приміром, деякі сорти білого і червоного винограду, можливо, не зможуть більше тут рости. А інші, які краще пристосовані до кліматичних змін і нової температурі долин, будуть процвітати».

Чилі - четвертий за величиною світовий експортер вина. Продукцію місцевих виноробів можна зустріти на прилавках магазинів багатьох країн: від Китаю до США і Європи.

Країна відома вирощуванням винограду сорту карменер, який в Європі був майже повністю винищений епідемією шкідника філоксери. Тут також виростають такі сорти, як каберне-совіньон, совіньон-блан, мерло і шардоне.

Експерти кажуть: зміна температури призводить до того, що сорти втрачають свої властивості.

Хуліо Бастіас, головний енолог виноробні:

«Можливо, вино стане більш терпким або перетриманим. Зміна властивостей вина призведе до зниження якості. Можливо, через 50-100 років ми не зможемо вирощувати тут таке розмаїття сортів».

Кліматологи пояснюють, як змінюється погода.

Клаудія Вільярроель, метеоролог:

«У центральній зоні, насамперед у найбільш населених містах, де більше будівель, максимальна і мінімальна температури збільшилися приблизно на 0,2 градуса за Цельсієм. Крім того, погода стала більш екстремальною. Наприклад, влітку періоди сильної спеки тепер відбуваються частіше і стали більш інтенсивними».

Втім, у чилійських виноробів є шляхи до відступу. Країна простягнулася на 5000 кілометрів з півночі на південь. Виробники вина почали замислюватися про переїзд в більш прохолодні і вологі південні регіони.

Філіппо Пшолковскі, професор Католицького Університету Сантьяго:

«У майбутньому сільське господарство зміститься з півночі на більш південні райони. А в долині Дель-Лимарі урожай може стати меншим».

В останні 15 років обсяг виробництва вина в Чилі збільшився в два рази. За прогнозами, до 2020 року обороти в галузі досягнули трьох мільярдів доларів.

techdrinks

2020
ЛЮТИЙ
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Вкажіть діапазон