27.05.2014

Укрвинпром взяв участь у круглому столі, де обговорили практичні аспекти використання торгових преференцій ЄС для вітчизняних компаній

Генеральний директор Української корпорації по виноградарству та виноробній промисловості "Укрвинпром" Володимир Кучеренко взяв участь у круглому столі на тему "Практичні аспекти використання торгових преференцій ЄС для українських компаній", який відбувся в приміщенні Клубу Кабінету Міністрів в четвер. За словами голови Держінвестпроекту Сергія Євтушенка, ціллю зустрічі було розказати бізнесменам та підприємцям про механізми використання нових торговельних можливостей, обговорення способів адаптації ведення українського бізнесу з європейськими партнерами .

"Сьогодні ми зібралися для того, щоб допомогти українському бізнесу зрозуміти, як саме використовувати нові торговельні можливлсті ЄС. Хотів би акцентувати на тому, що ЄС – це 500-мільйонний ринок споживачів із найбільшою купівельною спроможністю та найбільший інвестор економіки України. З $58 млрд прямих іноземних інвестицій, які надійшли в нашу економіку за період незалежності, $44,4 млрд були з країн ЄС – це 76,4%", - пояснив С.Євтушенко.

Очільник Агенства також розповів, що понад чверть українського єкспору, 26,5%, у 2013 р. було спрямовано до країн ЄС. Загалом за 2013 р. експорт товарів з України становив $63,3 млрд, імпорт - $76,9 млрд.

"Віднині ми зможемо оперативно покращити негативний торговельний баланс й експортувати без мита до ЄС 94,7% позицій промислових товарів, 83,4% - сільськогосподарської продукції", - підкреслив він.

В свою чергу, директор Інституту економічних досліджень та політичних консультайцій Ігор Бураковський зазначив, що хоча Україна вже й представлена на ринку ЄС, масштаби взаємної торгівлі та структура українського експорту нас не може задовольнити.

"Нові можливаості потребують шіидкої реакції як бізнес-спільноти, так і активної державної політики. Бізнес, особливо малий та середній, потребує сьогодні інтенсивної інформаційної підтримки для пошуку потенційних партнерів в ЄС, підтвердження відповідальності якості власної продукції вимогам ЄС тощо", - пояснив І.Бураковський.

На його думку, особливої уваги потребує проблема переорієнтації експорту з російського ринку на ринки ЄС, при цьому слід також враховуватинегативний вплив економічної рецесії та неврегульованість низки "традиційних" порблем зовнішньоекономічної діяльності.

У заході участь також взяли Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак, Менеджер торговельних відносин Представництва ЄС в Україні Джоселін Гютон, Радник з торговельної політики, департамент з торгівлі та розробки політики Національної ради торгівлі Швеції Петтер Сталенхайм, віце-президент Торгово-прпомислової палати України Сергій Свистіль, Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький, Керуючий партнер KPMG в Україні Андрій Цимбал, а також експерти та представники юридичних фірм, бізнес-асоціацій.

Як відомо, 15 травня, Європейський Союз скасував до 1 листопада близько 98% мит для виробників з України, відкривши свій ринок для українських товарів і послуг.

2019
ГРУДЕНЬ
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Вкажіть діапазон